Andy Murray zostrelil David Ferrer, aby sa presunul do semifinále Australian Open

Bolo to škaredé, napäté a napínavé – ako pri takmer každom zápase medzi Andym Murrayom ​​a Davidom Ferrerom – a už po tretíkrát prebehol šok, vyčerpaný po troch hodinách a 19 minútach na Rodovej Aréne, uľavený, Finále Austrálie Open v roku 2016. Murray vyhral 6-3, 6-7 (5-7), 6-2, 6-3, ale mohol ho zabaliť do troch, ak by sa nehýbal Tie-break. Bod zlomu prišiel, keď organizátori zatvorili strechu pred začiatkom tretieho setu, čo potešilo Murray a vážne rozrušilo Ferrer.Andy Murray porazí Davida Ferrera, aby sa dostal do semifinále Australian Open – ako sa to stalo Prečítajte si viac

“Dalo sa to trochu ľahšie sa vrátiť, pretože to bolo dosť vetry skôr,” povedal Murray. “Bolo to pre nás dobré, aby sme si trochu zlomili, pretože sme hrali nejaké brutálne zhromaždenia. Mám rád hranie v interiéri.Vyrastal som v Škótsku. Počasie tu nie je úplne podobné. Začiatok nebol taký dobrý, veľa nevynútených chýb, ale začali sme hrať veľa dlhých súťaží v druhej a tretej sade. “Murrayovi trvalo skoro 20 minút zápasu Deň – predpovedané búrky nedosiahli podľa plánu – rozbiť španielske rozhodnutie vo vytiahnutom treťom zápase, v ktorom si netolik bežal.

On sa zdvojnásobil, ale držal za 4- 1 a hráč, ktorý ho vzal do štyroch súprav v každom zo svojich štyroch stretnutí s veľkým slamom, bol zraniteľnejší ako kedykoľvek v turnaji. Ferrer však vždy prichádza dobre pripravený. Ako Murray poznamenal druhý deň, keď pripomenul, že Ferrer sa chystá zase 34, “Zrejme pracuje veľmi tvrdo. Je v dobrej kondícii.V každom zápase bojuje tak tvrdo. Bolo to za to odmenené s neuveriteľne konzistentnou kariérou v hornej časti hry. “A teraz sa im už 19-krát pripojili v boji, Murray víťaz 12, už v triede.

Obaja potrebovali každý pracovný sval v mimoriadnom lob-smeč-lob rally na Murray servírovať v deviatej hre, jeho posledné úsilie šmykanie mimo farbu, aby Ferrer pozrieť.Keď Murray ďalší backhand šiel dlho, Ferrer mal dve zlomové body hrať sa s, ale Murray sa dostal deuce s esom a vzal súbor s withering forehand po 45 minútach.

Ferrer bol jediný hráč vľavo V mužskej remízke, ktorá nezostúpila do turnaja a vzdala sa iba 48 zápasov, ale každá výhra bola vytvorená rovnakým spôsobom, bez ohľadu na úroveň súpera, a akýkoľvek súper by si myslel, že by skôr či neskôr vykopal únavu.

Nebol to žiadny bezprostredný dôkaz, a Ferrer vytvoril bod zlomu prvýkrát sa pýtal v druhom poradí, Murray uľahčil mu s jeho druhou dvojitou chybou.

P> Keď Ferrer vyhral celopochybnú bitku o 3: 0 po 10 minútach, zápas vzal na trochu inú pleť.Murray potreboval zmiešať tempo a štýl výmeny, ak Ferrer nebol usadený v známom brúsnom rytme na zadnej strane súdu.

Kvalita niektorých súťaží bola prekvapujúca a Murray postupne pracoval Jeho cesta späť do zápasu ako Ferrer je racketwork stúpol pod tlakom, a on sa vzdal svojej služby v siedmej hre s troma nevynútené chyby. Odvrátil fotografuje sa rozmýšľať jasne modrý dáždnik v jeho zornom poli na Slúži 3-4, Murray krátko stratil koncentráciu.Nesprávne posunutý výstrel ho vtiahol do dvojhranného zápasu, ale zachránil zlomový bod a on bol uľavený, že Ferrerov konečný výstrel posunul široký. Murray narazil na bod zlomu, ktorý by ho dal do pohľadu dvoch -Set lead, a Ferrer držal predĺžiť boj. Murray potreboval eso na uloženie setu, a ďalší držať za 5-5, najaktuálnejšie znovuobjavenie jeho slúžiť. Takmer nevyhnutne šli do tie-break, kde Ferrer šiel 4-1 hore a potom slúžil na set na 6-5, extatický keď Murray je posledný forehand šiel dlho. Tam bolo ďalšie rozptýlenie a beda na Začiatok tretej, keď sa Murray sťažoval na pretrvávajúci obraz TV na veľkej obrazovke počas hry.Teraz mal dvoch protivníkov: sám a Ferrer. Ale potom sa dostal do prelomu – doslova: krátko po tom, čo donútil Ferrero, aby si vybral rutinný backhand za 3-1, Murray sa otočil, aby prešiel turnajový riaditeľ Craig Tiley Oznámiť, že strecha bude zatvorená z dôvodu postupujúceho hromu a blesku. Ferrer nebol šťastný. Murray smeroval do tunela hráčov.

Bolo to preč len deväť minút, do veľkej miery rezanie zápasu na dve polovice. Strecha bola zapnutá a lopta by sa odrazila nižšie a pomalšie, mierne uprednostňovala Murraya, ktorý sa v Škótsku naučil svoj skorý tenisový kryt na pevných miestach, ale po piatom a šiestom dvojitom výpadku musel zachrániť bod zlomu. P> Murray vyhodil pár kľúčových bodov na Ferrerovom servise, ktorý by ho zobral na 5-1 a slúži na set.Vyzeral vhodne horúci a obťažoval; Prinajmenšom vzduchová klimatizácia začala strieľať arénu pod strechou.

Čoskoro Ferrer, ktorého hra sa pomaly rozlúštila, mu darovala set, keď nesprávne posúdil poplatok a započal. Boj bol teraz väčšinou jeho. Murray sa znovu zlomil v šiestom zápase, zachránil po ďalšej dvojakej chybe a po 25 výstrelech zanechal Ferrera roztiahnutého na zem, ktorý sa prehĺbil na trhlinu, čiara. Španiel hral dlho – ale držal sa slúži na to, aby zostal v boji. Stále bol na Murray dostatočný tlak, keď šiel na líniu s loptou v ruke, aby dokončil prácu, pretože jeho podanie sa ukázalo ako nespoľahlivé po celom svete. zápas. Jeho radar však bol a jeho ruka prúdi tvrdo a pravda.Ferrer sa rozpadol na druhom konci a nakoniec zemrel, jeho roztrhnutie zaujalo unavené predné pristátie v koľajniciach.