Boxer Konečný pred kľúčovým zápasom: Na rotoped v kulichu!

PRIAMO Z USA | Coby outsider, ktorému sa dávali malé šance na úspech, trávil Lukáš Konečný poslednej chvíle pred zápasom s favorizovaným Petrom Quilinem (nedeľa od 3.30 PP Sport1) v obklopení priateľov, veľkých porcií jedla a hlavne svoje manželky. Tá mu po celom meste ochotne zháňala CD s hudbou, na ktorej chcel nastúpiť do ringu.

Piatok doobeda, Hotel Marriott vo Washingtone, izbe 1404. Na stole stojí prázdna fľaša od plzenského piva, v jednom rohu sa povaľujú boxerské rukavice a použité športové oblečenie.

Lukáš Konečný sa povaľuje v posteli. Na tabletu cez webovú kameru sleduje, ako si v telocvični Eden v Ústí nad Labem hrajú jeho tri dcéry Anička, Bára a Jarka.Skáču na žinenkách a neustále sa poštuchujú.

“Mám tu lepší prehľad ako doma, v Ústí by som ich nemal takto na očiach,” hovorí najlepší český boxer a stále ešte vyzývateľ v 30 zápasoch nezhodené americkej hviezdy Petera Quillin.

Keďže za ním do USA priletela aj manželka Jaromíra, strážia im deti babička a prababička. “Kvôli tomu letíme hneď v nedeľu po obede domov.”

VIDEO: Lukáš Konečný nemá v zápase čo stratiť

Konečný avizoval, že bez ohľadu na výsledok ukončí kariéru a chová sa veľmi pokojne.Pohodu mu dodáva aj jeho žena, ktorá sa snaží vytvoriť v zámorí rodinnú atmosféru.

K tomu patrí aj to, že vyráža do mesta zohnať cédečko Ballbreaker od skupiny AC / DC, kde je obľúbený hit jej partnera Hard as a Rock. Práve na neho chce nastupovať do ringu. Americká stajňa Golden Boy však českému bitkárov povedala, že slávny song nemá v repertoári, a ak ho chce, má si ho vraj obstarať sám.

Tieto veci už 35-ročný veterán za trinásť rokov v profiringu a 50 triumfov v 54 dueloch zažil mnohokrát. Dalo mu to skúsenosti, vďaka ktorým necíti nervozitu. A ak áno, vie ju dobre skrývať. Akonáhle manželka odíde, chvíľu sa prevaľuje a potom sa chystá vyraziť na poslednú povinný tréning v živote.

Pred vážením do limitu 72,5 kg mu zostáva vypotiť posledných pár deka.Nasadí si šušťákovú súpravu, navlečie čiapku a ide na vec.

“Áno, ale ešte si odskočíte. Aj to je známka, že som na tom dobre. Keď nemám formu, tak mi toto veľmi nejde. Teraz chodím napríklad aj dvakrát denne, takže telo pracuje, ako má, “opisuje veľmi decentne činnosť, ktorej pravidelnosť rozhodne nie je dôležitá len pre vrcholových športovcov.

Konečný za 70 minút na páse a rotopede vypotí presne dve kilá. Na oficiálnom vážení vo veľkom sály hotela Marriott, ktoré sa koná hodinu po poludní a je prístupné verejnosti, je nakoniec o pol kila ľahší ako Quillin.

Obaja zapózujú fotografom, absolvujú pohľad tvárou v tvár pre televízne kamery a podajú si decentne ruku. Potom český bijec rýchlo zlieza z pódia a mieri za manželkou.V meste síce požadované CD nezohnala, ale v ruke drží tri vychladené energetické nápoje Gatorade.

“Všade predávajú albumu AC / DC, ale na žiadnom nemajú Hard as a Rock, pritom je to tak známa melódia,” čuduje sa Jaromíra Konečná. Navyše jej nevychádza ani druhý pokus v nákupnom centre blízko Pentagonu, kde strávi s Dirkom Dzemskim, koučom svojho manžela, viac ako dve hodiny.

“Hej, vo finále je mi jedno, čo tam pustí,” mávne Konečný rúk. “Pre mňa je dôležitý, že sa cítim fakt skvele, verím si a viem, že mám šancu vyhrať.”
Štyri hodiny potom, čo zliezol z váhy, myslí len na to, čo by zjedol. Jeho hmotnosť sa už vyhupla na 75 kíl a stále nemá dosť.Je pri chuti a mieri na steak.

Na večeru ho okrem manželky a trénera sprevádza aj kamaráti z nemeckej stajne SES – technický riaditeľ Jörg Schubert a nádeje tímu Dominik Bösel, ktorý je neporazený v pätnástich zápasoch. Slovenský boxer si dáva ako predjedlo krevety, potom si prikáže takmer polkuželovou stredne prepečenú flákotu hovädzieho s obrími hranolkami za 50 dolárov (tisíc korún). Všetko zapije jedným pivom.

Keď sa chystá spať, dostáva dobrú správu. Pár fanúšikov z Česka, ktorí sa prišli pozrieť na jeho posledný zápas kariéry, mu požadovanú nastupovať pesničku stiahnu z internetu a vypáli na cédečko. To isté by určite zvládli aj zamestnanci z americkej stajne Golden Boy Promotion, ale prácu navyše robiť nechceli.

Konečný zaspáva spokojný.Na izbe je aj s manželkou. Hoci ani pre ňu nie je situácia tesne pred bojom jednoduchá, snaží sa byť neustále pozitívne. “Tieto chvíle nemám rada, ale som radšej, keď to prežívam s Lukášom. Je to lepšie ako sedieť doma na gauči a len čakať, čo sa stane. “

V sobotu ráno je pár opäť spoločne na raňajky, dokonca má zladené aj motívy tričiek, na ktorých je nápis Harley-Davidson. Túto mašinu si Konečný kúpil pred pár rokmi. Má na nej navyše nastriekanou ľudskú kostru hrudníka a meno Chirurg, čo je jeho prezývka. Hlavne vďaka tomu, že je vďaka kvalitným úderom na spodok niekoľkých protivníkom zlomil.Motorkársky štýl sa mu evidentne zapáčil…

Keď vytrávi, čaká ho dopoludňajšie naštartovanie organizmu v podobe ľahkého výklusu. “Je to len na vyprdění a prevetranie.” Po obede si ide na pár hodín zdriemnuť, čo je jeden z jeho predzápasových rituálov.

Do arény DC Armory Hall pre 10 tisíc divákov vyráža s dlhotrvajúcimi predstihom. Sám si balí všetky veci. Vrátane talizmanu v podobe chrániče na zuby. “Mám ho už od olympiády v Sydney, takže 14 rokov. Uznávam, že už to na pohľad nie je moc pekný, “hodnotí Konečný kus sežvýkaného silikónu.

Potom vyráža ústrety zápasu, v ktorom mu skoro nikto neverí. Ak by ste stavili na českého veterána tisícku, dostanete v prípade jeho triumfu 10-tisíc korún. U Quillin by bol zárobok iba 40 Sk.Tak veľký je podľa bookmakerov rozdiel.

Chlap, ktorý sa k tretiemu pokusu získať regulárny svetový dostal hlavne vďaka veľkej vôli, mal možnosť ukázať, že sa väčšina pletie. Po dnešnej noci spoznajú všetci odpoveď na to, ako úspešná bola posledná operácia boxerského “Chirurga”.