Českú dvadsaťjednotku na ME čakajú Nemecko, Taliansko a Dánsko

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa budúci rok na majstrovstvách Európy v Poľsku v základnej skupine stretne s Talianskom a rovnako ako pred dvoma rokmi s Nemeckom a Dánskom. Zápasy skupiny C sa budú hrať v Krakove a Tychách. Rozhodol o tom dnešné žreb v Krakove, ktorého sa zúčastnilo vedenie tímu na čele s trénerom Vítězslavom Lavičkom.

“Na tejto úrovni je ťažké si vyberať. Berieme to tak, ako nám to bolo z osudia vyžrebovali , “ povedal ČTK Lavička. “Ako pozitívny beriem to, že sme boli vyžrebovali do skupiny C, čo je dobrý signál pre fanúšikov, pretože sa bude hrať najbližšie českým hraniciam,” pridal.

V skupine A narazia Slovensko s českým trénerom Pavlom Hapal na Poľsko, Anglicku a obhajca titulu zo Švédska.V “béčku” sa stretnú Portugalsko, Srbsko, Španielsko a nováčik Macedónsko. Šampionát sa bude hrať od 16. do 30. júna, do semifinále postúpi víťazi skupín a najlepší tím z druhých miest.

Česi do turnaja vstúpi 18. júna zápasom s Nemeckom, ktoré v kvalifikácii nestratilo ani bod.Podobne na tom boli majitelia rekordných piatich titulov z majstrovstiev Európy do 21 rokov Taliani a Dáni, ktorí pri ceste do Poľska zhodne neprehrali.


“Zaujalo ma, že máme dva tímy, s ktorými sme sa stretli na minulom Eure,” pripomenul Lavička remízu 1: 1 s Nemeckom a prehru 1: 2 s Dánskom.

Do väčšie charakteristiky súperov sa však bezprostredne po žrebe nechcel púšťať. “Nemecko prešlo kvalifikáciu bez straty bodu, Dánsko vyhralo skupinu rovnako ako Taliansko, takže kvalita tam je.Sme si vedomí, že sme vo veľmi ťažkej skupine, “ vyhlásil Lavička.

Vedenie českej výpravy tiež v Krakove začalo rokovať o možných súperoch pre dvoch prípravné zápasy naplánované na marec. ” Už sme sa so zástupcami niekoľkých krajín stretli, ale nechcem zatiaľ hovoriť konkrétne mená. Každopádne je našou prioritou zohnať dvoch súperov, ktorí budú v Poľsku štartovať, ale nie v našej skupine, “ povedal Lavička.

Slovenská dvadsaťjednotka sa na Eure predstaví siedmykrát. Najväčším úspechom je zisk titulu z roku 2002, o dva roky skôr došla vo finále. v roku 1996 vypadla vo štvrťfinále a v roku 2007 neprešla zo skupiny.Pred piatimi rokmi obsadila štvrtú priečku a na poslednom šampionáte v roku 2015 skončila v domácom prostredí v skupine.

Los majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Poľsku (16. až 30. júna):

Skupina A (Kielce, Lublin): Poľsko, Švédsko, Slovensko, Anglicko.

Skupina b (Gdynia, Bydgoszcz): Portugalsko, Srbsko, Macedónsko, Španielsko.

Skupina C (Krakov, Tychy): Nemecko, ČR, Taliansko, Dánsko.

Sponzor článku je on-line obchod s nábytkom Babynabytek ponúka produkty, ako sú, napríklad detské matrace