Dúbravka: Človeka inkasovaný gól v poslednej minúte vždy zamrzí

Brankár Martin Dúbravka niekoľkými výbornými zákrokmi nedovolil Karabachu v úvodnom zápase základnej skupiny Európskej ligy ísť do vedenia, napriek tomu mal zmiešané pocity. Na konci tretej zo štyroch nastavených minút nedosiahol na umiestnenú strelu Rašada Sadygova a libereckí futbalisti tak v Baku remizovali 2: 2.

“Boli sme kúsok od víťazstva, určite to človeka zamrzí, keď v poslednej minúte dostane na 2: 2. Pred zápasom by možno niekto povedal, že remíze je dobrá, keď sme ale boli tak blízko výhre, tak tie pocity sú zmiešané, “ ľutoval v rozhovore s novinármi Dúbravka.

na konci tretej minúty nastavenia sa slovenského gólman márne naťahoval po strele domáceho stopéra Sadygova, ktorý sa z voleja trafil k žrdi. “Mal to jednoduché.Stopol si to a trafil to fakt výborne k žrdi. Ja sa snažil po tom ísť, ale strela bola prudká úplne až za tyč. Takže trochu smolný gól pre nás, ale taký je futbal, “ konštatoval Dúbravka.

Karabachu chytil hlavne za stavu 1: 1 niekoľko veľkých šancí. Na štarte druhého polčasu v úniku nedovolil skórovať Reynaldo. < i> “Chcel som ho vystáť, pretože som videl, že nie je úplne v ideálnej pozícii. Lopta mal trošku za nôh a hovoril som si, že by som ho mohol znervózniť, keď zostanem stáť. Som rád, že sa to podarilo a že sme nedostali rýchlo po štarte druhého polčasu gól, “ uviedol Dúbravka.

” Myslím si, že sme ich potom druhým gólom zaskočili. Celé naše mužstvo makali a dali sme do toho všetko.Oni síce mali väčšinu času loptu na kopačkách, ale my boli veľmi dobre organizovaní. Chalani hrali naplno, na hranici svojich možností. Je hrozná škoda, že sme to už niekoľko desiatok sekúnd nevydržali. Odvážame si síce bod, ale nemáme sa za čo hanbiť, “ doplnil dvadsaťsedemročný gólman.

Nechcel predbiehať, či bod na úvod skupiny bude môže byť dôležitý v boji o postup. ” Čaká nás stále päť zápasov s veľmi náročnými súpermi. Každý má kvalitu. Videli sme to aj s Karabachom. Nemá síce v Európe tak silný zvuk, ide však pritom o nesmierne kvalitné mužstvo, “ konštatoval Dúbravka.