Ex-World Sailing šéf “hlasoval za snahu vylúčiť znečistené olympijské miesto”

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti World Sailing vyhlásil, že bol prepustený za to, že sa snažil zbaviť znečisteného zálivu Guanabara ako miesto konania športu na olympijských hrách v Riu.

Peter Sowrey sa pokúsil zmeniť miesto konania Ale bol “povedal, aby sa na túto tému rozprával”. Očakávania medailí na Veľkej Británii v olympijských hrách v Rio de Janeiro znižovali britský šport Read more Andy Hunt prebral pred dvoma týždňami nový pilot a plachtenie je naplánované na začiatok August v zátoke plnenej odpadovou vodou.Sowrey a Hunt povedali, že záliv – ktorý je prehliadaný slávnym pamätníkom Krista vykupiteľa a Sugarloaf Mountain za ním – môže poskytnúť plachtenie takého druhu televízneho vysielania, ktoré zriedka užíva. Mohlo by to priniesť aj nežiaducu pozornosť, ak námorníci ochorie Alebo ak plávajúce odpadky – plastové vrecká do rámu dverí k mŕtvolu zvierat – fauly kormidla a náklady niekoho olympijskej zlaté medaily. Sowrey navrhol presunúť udalosť do Búzios, pobrežného strediska asi 100 míľ od Ria, ktorý bol Hostiteľ niekoľkých veľkých plavieb.

Sowrey, ktorý odišiel v decembri po piatich mesiacoch v práci, prišiel do riadiaceho orgánu konzultačnej spoločnosti Accenture. Priznal, že má málo skúseností s politikou, ktorá riadi medzinárodné športové federácie, ale priniesol obchodnú skúsenosť.Povedal: “Rada mala pocit, že som príliš agresívny. V podstate ma hlasovali. Neodpovedal som. Rada nakoniec mi povedala, aby som odišiel. “

Sowrey povedal, že sa pozeráme na záliv Guanabara na” fakticky založenom, dátovo riadenom modeli, nikdy by sme nepovažovali plachtenie za takú kvalitu vody. ” > Nezávislé testovanie Guanabara Bay v priebehu uplynulého roka ukazuje, že vírusy spôsobujúce chorobu súvisiace s ľudskou odpadovou vodou sú na úrovni tisíckrát vyššej ako to, čo by bolo považované za alarmujúce v USA alebo Európe.Tieto testy zahŕňajú miesto pre plavbu, ale aj olympijské miesta v Riu pre veslovanie, kanoistika, kúpanie vo voľnej prírode a triatlon.

Okolo 1 600 športovcov bude súťažiť na týchto miestach počas olympijských hier, ktoré začnú 5. augusta Stovky ďalších počas nasledujúcich paralympijských.

Odborníci tvrdia, že športovci budú súťažiť vo vírusovom ekvivalente surovej odpadovej vody s vystavením nebezpečným zdravotným rizikám takmer isté.Mnohí námorníci opísali podmienky ako “plachtenie v toalete” alebo “otvorené kanalizácie”. Vírusy ako v Guanabara Bay môžu spôsobiť ochorenie žalúdka a dýchacieho ústrojenstva, ktoré by mohlo vyradiť športovca z olympijských hier.

Keď sa prvýkrát dozvedel o analýze AP, Sowrey podporil tú istú nezávislú vírusovú skúšku, ale bol presvedčený, že podporuje pozíciu Medzinárodného olympijského výboru, Svetovej zdravotníckej organizácie a miestnych organizátorov; Že testovanie len pre baktérie bolo dostatočné. “Práve som vstúpil na prsty,” povedal Sowrey.