Klopp sa po sezóne oficiálne rozlúči s Dortmundom

Špekulácie médií sa potvrdili. Jürgen Klopp sa po tohtoročnej sezóne rozlúči s Dortmundom, kde pôsobil uplynulých sedem rokov a stále mal zmluvu platnú do roku 2018. Symbol úspechov BVB z posledných rokov požiadal o predčasné ukončenie kontraktu, načo mu Vestfálsky celok vyhovel…

Klopp prišiel do Dortmundu pred siedmimi rokmi z Mainz a postupne z chřadnoucího klubu vybudoval celok, ktorý opätovne dokáže usilovať o priečky najvyššie. Obľúbený kouč sa Schwarzgelb dvakrát opanoval majstrovský titul, vyhral DFB-Pokal a tiež sa prebojoval do finále Ligy majstrov.

Tento rok sa však Borussen nepodarilo nadviazať na predchádzajúce úspešné sezóny, Dortmund sa dlho pohyboval dokonca v zostupovom pásme a teraz zatiaľ márne usiluje o posun k pohárovým priečkam.BVB tak reálne hrozí, že po piatich rokoch bude ďalší ročník bez európskych pohárov.

Teraz prišla pre dortmundskej fanúšikov ďalšie zlá správa: Jürgen Klopp dospel k názoru, že už nemá po siedmich rokoch klubu čo ponúknuť a dohodol sa s Borussiou na predčasnom ukončení zmluvy, ktorá platila do roku 2018. “Stále som opakoval, keď dostanem pocit, že už nemám tomuto skvelému klubu čo ponúknuť, odídem.Teraz k tomu nastal čas, “ povedal Klopp, ktorý odmieta, že by mal dohodu s iným klubom. ” Nejednal som a ani nekonajú s iným klubom, “ dodal.

< p> “Viedli sme počas uplynulých dní s Jürgenom debaty a nakoniec sme spoločne dospeli k záveru, že sa naša cesta po siedmich rokoch veľmi úspešnej spolupráce blíži ku koncu,” povedal predseda Hans-Joachim Watzke. “Máme s Jürgenom zvláštny vzťah, je to pre nás veľmi ťažké. Jediné, čo ma teší, je fakt, že naše priateľstvo nekončí, “ doplnil Watzke, ktorý vzápätí Klopp objal.

Médiá okamžite začali špekulovať o tom, že na lavičku Dortmundu zasadne Thomas Tuchel, ktorý podobne ako Klopp začal trénerskej remeslo v Mainz a teraz rokoval s Hamburgom, kam ale nakoniec zamieril Bruno Labbadia.Vedenie BVB však vymenovanie Tuchel odmietlo komentovať.

Vo zvyšku sezóny sa chce Dortmund pokúsiť prebojovať do európskych pohárov, na ktoré z desiatej priečky stráca šesť bodov. “Stále snívame o tom, že sa dokážeme prebojovať do európskych pohárov. To by bol od nás skvelý počin,” vyhlásil športový riaditeľ Michael Zorc.