Liberec verí, že sa rovnako ako predtým vyrovná so zmenami v kádri

Hoci káder libereckých futbalistov ako už tradične prešiel počas prestávky pomerne zásadnými zmenami, klub od Nisy verí, že sa s nimi rovnako ako v minulosti dokáže vyrovnať. Tretí tím uplynulého ligového ročníka čaká vo štvrtok ostrý vstup do novej sezóny v podobe úvodného zápasu 3. predkola Európskej ligy na pôde Admira Wacker Mödling a Severočesi by v Rakúsku radi odštartovali cestu do základnej skupiny súťaže, kam sa im podarilo postúpiť vlani.

“Zase poliberecku tých zmien v kádri bolo veľa. Vnímam aj ako svoju chybu, že do dneška ten káder hotový nie je. Niektorí hráči sú tu len pár dní alebo hodín. To nevytvára dobré podmienky pre trénera a tím. som z toho sklamaný a viem, že to mohlo našu prípravu ovplyvniť.Doteraz nie je to mužstvo, ako by sme si priali, “ pripustil na tlačovej konferencii športový riaditeľ Jan Nezmar s tým, že klub by chcel ešte priviesť brankára, skúsenejšieho stredného záložníka a tiež hráča do ofenzívy.

“Cez všetky problémy so skladaním kádra by sme chceli zo seba vydať všetko, aby sme postúpili do skupiny. Aby sme si siahli nielen na športové, ale aj ekonomické úspechy, pretože pre náš klub v našom rozpočte sú veľa dôležité. V lige sa potom chceme umiestniť na pohárových priečkach, “ dodal Nezmar.

Liberec po minulej sezóne najprv stretla vlna odchodov, lebo skončili opory Marek Bakoš, brankár Tomáš Koubek, Herolind Shala, Dmitrij Jefremova aj michael Rabušic, Matěj Pulkrab a Kevin Luckassen.V priebehu prestávky potom prišli z Olomouca Petr Ševčík a Ján Navrátil, Nikolaj Komličenko, Milan Nitrianský, Filip Lesniak, Ubongo Ekpai a predovšetkým kanonier Milan Baroš.

“Zvládli sme obmenu kádra vlani v lete, zime a som presvedčený o tom, že to zvládneme aj teraz. Na druhú stranu si myslím, že tí dôležití hráči tu zostali. Takýto zásah ako v zime neprebehol. Síce odišlo viac hráčov, ale tí v zime sa nám horšie nahrádzali. Doplnenie, ktoré prišlo na posty, je dobré. Hlavná časť tímu zostala, “ povedal tréner Jindřich Trpišovský.

Hlavný tvárou Liberca bude historicky druhý najlepší strelec českej reprezentácie tridsaťštyriročný Baroš. “Milan zapadol veľmi dobre. Po troch dňoch som mal pocit, že je tu celú prípravu.Je to človek, ktorý prešiel kabínami, ktorými prešiel…Som presvedčený, že je to to pravé, čo sme hľadali. Je radosť sa na neho pozerať, ako v jeho rokoch fyzicky vyzerá a ako sa o seba stará, “ povedal Trpišovský.

” Máme asi najmladší mužstvo v lige a je to pre neho ten najlepší príklad. Verím, že nám Milan obrovsky pomôže. Čím dlhšie tu budem, tým viac sa to prejaví. Je to možno najslávnejší hráč Liberca, ktorý sa tu objavil a všetci si vážime, že s ním môžeme spolupracovať, “ dodal Trpišovský.