Som rýchlejší a silnejší, teší sa na návrat Rodriguez

Patril k najväčším kométam a najlepším hráčom minulej sezóny. Na jeseň 2013 dokonca Jay Rodriguez prvýkrát dostal pozvánku od anglickej reprezentácie a počítalo sa aj s jeho nomináciou na svetový šampionát. Teraz musí začať úplne od začiatku, má za sebou viac ako ročnú pauzu spôsobenú zranením kolena. Tvrdí však, že je rýchlejší, silnejší a v lepšej kondícii ako pred zranením.

Jeho nešťastný príbeh je, dúfajme, u konca a dostane štýlovú bodku. Práve v zápase na ihrisku Manchestru City si totiž Jay Rodriguez pred dlhými 13 mesiacmi popretŕhali väzy v kolene, prišiel o majstrovstvá sveta v Brazílii a o celú tohtoročnú sezónu.Zajtra síce na Etihad Stadium dres neoblečie a nenastúpi, napriek tomu prvýkrát od apríla 2014 s tímom vycestuje za súťažným duelom.

“Chcem byť jednoducho medzi chlapcami,” teší sa. “Bude to môj prvý výjazd v sezóne a je úplne jedno, či budem hrať, alebo nie. Chýba mi ten víkendový bzukot. Celý týždeň tvrdo pracujete, aby ste boli pripravení na zápas; a či už vyhráte, alebo prehráte, stále ste súčasťou toho šumu v Premier League, “ opisuje atmosféru najsledovanejšou súťaže sveta.

Teraz sa Rodriguez vracia do Manchestru, na” miesto činu “, kde si privodil vážne zranenie. “Je to pre mňa ihrisko ako ktorékoľvek iné. Je to skvelý štadión bez ohľadu na to, čo sa mi na ňom prihodilo.Neznepokojuje ma to, “ uviedol talentovaný ofenzívny univerzál, ktorý priznal, že počas rekonvalescencie zažíval veľmi ťažké časy.

” Celé ma to psychicky posilnilo, pretože to bolo nesmierne ťažké obdobie, ” povedal 25-ročný futbalista, ktorý za návrat vďačí aj svojim blízkym. “Mohlo to byť ešte oveľa horšie, mal som okolo seba skvelých kamarátov, rodinu a snúbenicu, ktorá pri mne stála celý čas. Moc mi to uľahčili a pomohli mi stať sa silnejším ako psychicky, tak fyzicky. “

Rodriguez: Postavil som si cestu tak, aby bola náročná

Počas dlhej pauzy, kedy nemohol naplno trénovať, mal Jay Rodriguez veľa času na posilňovanie a zlepšenie svojej telesnej schránky.Rekonvalescencii nechcel pojať len ako nutné zlo; naopak využil časového priestoru na zdokonalenie seba samého.

“Po fyzickej stránke som sa zlepšil. To je presne to, čo som z tejto absencie chcel vyťažiť. Som rýchlejší a silnejší,” verí krídelník či útočník Southamptonu. “Postavil som si cestu tak, aby bola náročná. Každý deň som drel naplno, aby som sa vrátil lepšie ako predtým. To je minimum, čo som mohol urobiť,” predniesol anglický reprezentant.

< p> na prvý pohľad sa môže zdať, že zatiaľ čo jeho spoluhráči po víkende zaslúžene odcestujú na dlhé dovolenke, Rodriguez môže konečne začať pracovať na sto percent.Jeho sezóna 2014/15 bola však možno ešte náročnejšia ako u aktívnych futbalistov. “Bol to dlhý a ťažký rok, pauza prospeje aj mne, aby som sa dobre zregeneroval pred letnou prípravou,” podotkol.

V nej sa bude aktuálne siedmy Southampton možno chystať aj na Európsku ligu, k ktorej kvalifikácii je veľmi blízko. Stačí im urobiť lepší výsledok na ihrisku Manchestru City ako šiesty Tottenham na pôde Evertonu. A aj keď sa to nepodarí, stále môžu spoliehať na triumf Arsenalu v FA Cupe proti Aston Ville. V tom prípade by totiž do Európy postupovalo z ligy hneď sedem tímov.

“Bolo by báječné si ju zahrať. Stále sa chceme zlepšovať a k tomu nám pomôže čo najväčší počet dôležitých zápasov.Európska liga je pre nás veľmi dôležitá, hráči sú z tejto príležitosti nadšenia, “ dúfa v úspech Rodriguez.