Trpišovský: Nikto od nás nič nečaká, to nám môže vyhovovať

Aj vzhľadom k absencii v zostave vstúpi futbalisti Liberca do štvrtkového zápasu 4. kola Európskej ligy na pôde Fiorentiny ako veľký outsider, podľa trénera Jindřicha Trpišovského by im ale práve táto rola mala vyhovovať. Severočesi potrebujú proti lídrovi skupiny bodovať, aby oživili svoje šance na postup do jarných bojov.

“Rozpoloženie nie je ideálne, ale na druhú stranu po dlhej dobe od nás nikto nič nečaká. To by nám mohlo vyhovovať . Liberci to vždy vyhovovalo, tomuto tímu taky, “ povedal novinárom Trpišovský.

” Keď sú na nás nejaká veľké očakávania, tak to úplne nezvládame.V minulej aj v tejto sezóne sa nám hralo lepšie sa silnejšími tímami, takže dúfam, že to potvrdíme, “ doplnil kouč Slovana.

Rád by sa inšpiroval minuloročným zápasom v Marseille, kde jeho tím senzačne zvíťazil 1: 0. “v podobnej situácii sme vlani boli pred zápasom v Marseille. Neboli sme na tom zdravotne úplne dobre, prehrali sme prvú zápase doma s Bragou a potom sme to v Marseille samozrejme s obrovskou dávkou šťastia zvládli, “ podotkol Trpišovský.

” Ideálne na tom nie sme. Chlapci už hovorili, že vo štvrtok aspoň budeme mať za sebou kondičný tréning bez balóne a nebudeme to musieť robiť v reprezentačnej pauze, “ smial sa. ” Ale niekedy ste úplne ready, máte všetkých hráčov zdravé a úplne to nedopadne.A niekedy je to naopak, “ dodal.

Fiorentinu považuje za ťažšieho súpera než Marseille. ” Trúfam si povedať, že sú ešte o level vyššie ako Olympique. Tí boli individuálne skvelí, ale hráči Fiorentiny okrem obrovských zručností ešte hrajú aj skvele kombinačne. O to je zložitejšie sa proti nim presadiť, “ podotkol kouč.

Očakáva iný obrázok hry ako pred dvoma týždňami, kedy Liberec doma s Fiorentinou prehral 1: 3. ” Vieme, že Fiorentina má výbornú formu. Darí sa jej, vyhráva. Na druhú stranu hrala doma 1: 1 s Crotone, s posledným tímom talianskej ligy. Myslím, že to stretnutie bude trošku iné ako doma. Oni budú musieť hrať dopredu, my máme rýchlych hráčov dopredu.Štát sa môže úplne všetko, zvlášť s talianskym tímom, “ rozmýšľal Trpišovský.

Bude musieť znovu meniť zloženie stredovej rady, lebo kvôli trestu za vylúčenie vypadol Radim Breite. ” Nastúpi tam nejaký hráč, ktorý v poslednej dobe nehral. Môžeme použiť Igora Súkenníka, ten bude vhodný na také stretnutia. Je to ťava, ktorý na Bohemce nabehal cez 12 kilometrov a vo veľkom tempe. Je možnosť tam použiť aj Navrátila alebo Vůcha. Radim patril v posledných stretnutiach k najlepším hráčom. Je to zásah do priestoru, kde sa to najhoršie nahrádza, je to na citlivom mieste, “ povedal kouč.

O zostave zatiaľ nemá jasno. ” Otáznik visí asi nad päticou hráčov. Keď sa nám aspoň dva podarí uschopnit, budeme radi.Na lavičke zrejme budú pripravení dvaja juniori, lebo sa nám káder v súčasnej chvíli trochu rozpadol. Ale rozhodne neprichádza do úvahy, že by sme niekoho šetrili na nedeľu na Spartu, “ uviedol Trpišovský.

Liberec má po troch kolách skupiny len bod, Trpišovský sa však míľnikmi prepočty nezaoberá. ” vôbec na to nepozerám. Kým nehráme tak optimálne, aby sme to mali vo svojich rukách, je zbytočné sa na niečo pozerať. Prokalkulovávat môžeme v momente, keď budeme mať body, “ dodal.