Určite si to vyčítam, povedal Sparťan Holek o inkasovanom góle

Stopér Mario Holek si vyčítal, že v 26. minúte dnešného šlágri 11. ligového kola v Plzni nedokázal zabrániť Michaelovi Krmenčíkovi vo skórovanie. Domáci útočník po centri v sklze prekonal brankára Tomáša Koubka a sparťanskí hráči tak na pôde obhajcu titulu prehrali 0: 1.

“Určite si to vyčítam, asi sa s tým dalo niečo robiť. Asi som tomu nejako mohol zabrániť, keby ten balón šiel o kúsoček viac od brány. Bohužiaľ už sa stalo a už to nevrátime, “ povedal novinárom sklamaný Holek.

” Spoza chrbta mi vybehol útočník, na dlhú nohu som tam nedosiahol. Ani gólman tam nedosiahol.Padlo to presne medzi nás a Krmenčík to tam pichol, “ doplnil dvadsaťdeväťročný obranca.

Chyba pred inkasovaným gólom podľa neho nastala už v momente, keď jeho tím nechal nacentrovat domáceho stopéra Romana Hubníka. “Určite, ale mali sme tú situáciu jednoducho ubrániť. Za stavu 0: 0 by to bolo hratelnější, “ konštatoval.

Zápas bol podľa neho veľa vyrovnaný. ” Na začiatku sme tam niečo mali, škoda, že to tam nepadlo. Moc sme toho nemali, ale Plzeň taky žiadne šance nemala, bohužiaľ okrem tej gólovej. Bolo to vyrovnané stretnutie, veľa rozomleté, more faulov. Prakticky sme sa nedostali do súvislejšie hry.Dostali sme jeden blbé gól a od toho sa to odvíjalo, “ mrzelo Holka.

Jeho celok prehral s Plzňou už piatykrát za sebou a podľa Holka už je to možno na psychike hráčov trochu spoznať. < i> “Je to možné. Oni hrajú v pokoji, verí si na nás. My to chceme zlomiť a zatiaľ sa nám to nedarí, “ ľutoval bývalý hráč Dnepropetrovsku a Brna.

Sparta po 11 kolách ligy stráca na vedúcu dvojicu tabuľky Mladá Boleslav, Plzeň už sedem bodov, Holek však boj o titul nevzdáva. “Liga je hore celkom vyrovnaná, je tam teraz Boleslav. Pre fanúšikov je to určite zaujímavejšie, pre nás to znamená, že musíme zamakať a skúsiť ten náskok stiahnuť. Zápasov je ešte veľa a nič nezatracujeme, “ vyhlásil Holek.