V Bohemce nás tiež odpisovali, hovorí pred odvetou Pivarník

Hoci hráči Plzne musia v domácej odvete 4. predkola Ligy majstrov proti Ludogorci Razgrad doháňať manko 0: 2, tréner Roman Pivarník je optimista. Nehľadí ani na to, že stávkové kancelárie dávajú Plzni minimálnu šancu na postup. Podobné prognózy už vraj totiž pokoril na lavičke Bohemians 1905, odkiaľ v lete do Plzne prišiel.

“Minulý rok som viedol mužstvo, ktoré tiež všetci odpisovali a podľa podobných odhadov bolo jasným zostupujúcim, a tiež sa to nenaplnilo.Urobíme všetko pre to, aby sme do poslednej chvíle hrali s Razgrad o postup, “ povedal Pivarník na predzápasové tlačovej konferencii.

Plzni sa v posledných zápasoch herni ani výsledkovo nedarí, ale Pivarník vie, že v jedinom zápase môže byť všetko inak. “Liga je dlhodobá záležitosť, toto je krátkodobé. Pre nás bol najdôležitejší zápas jesene s Karabachom. Ten sme zvládli a zaistili si jeseň v Európe. Teraz máme jeden zápas nato, aby sme si vybojovali Champions League, čo je súťaž, ktorú nehrá len tak niekto. Trebárs Rapid, ktorý vlani Plzeň vyradil v Európskej lige, ju hral len raz za dvadsať rokov.Plzni sa to môže podariť tretíkrát za šesť rokov, “ pripomenul.

Verí, že sa na štvrtý pokus konečne v tejto sezóne dočká na domácom plzenskom štadióne víťazného pocitu. ” Všetci by sme boli radi, keby sme tie tri nezvládnuté domáce zápasy mohli vymeniť za zajtrajší výhru spojenú s postupom, “ vyhlásil plzeňský kouč.

Plzeň síce potrebuje dať minimálne dva góly, ale zároveň nesmie inkasovať, pretože potom by už mala situáciu veľmi ťažkú. “Musíme hrať kompaktne, aby sme súpera nepúšťali do brejkových situácií. Vieme všetci, že dôležité je, aby sme prvý gól strelili my. Ale aj keby sme viedli 2: 0, tak by sme nesmeli inkasovať.Gól vonku má totiž väčšiu cenu, o čom sme sa minule sami presvedčili postupom cez Karabach, “ povedal Pivarník.

Očakáva, že Razgrad príde do Plzne s rovnakou hrou, akou sa prezentoval doma. < i> “Ako som videl ich zápasy, tak si sú vedomí svojej sily, snaží sa diktovať hru, hrajú kompaktne, kombinačne. Takže budú pokračovať vo futbale zo Sofie, akurát budú dôslednejší vzadu. Určite sa budú snažiť dať gól, “ uviedol. ” Navyše v sobotu Razgrad v lige úplne vymenil zostavu. My nemohli všetky pošetřit, pretože nemáme tak široký káder ako súper, “ dodal.