Zaslúžili sme si tri body, je presvedčený kouč Slovácka Ľavý

Liberečtí remizovali v 15. ligovom kole sa Slováckom 2: 2. Hostia viedli po trefách Francisa koneh a Filipa Hlúpika, ale na prvú výhru na pôde Slovana nedosiahli, lebo v 66. a 69. minúte z dvoch penált zrovnal Rus Nikolaj Komličenko. Hostia dohrávali v deviatich bez vylúčených Milana Kerbra s Vlastimilom Daníčkem, za domácich dostal červenú kartu Egon Vůch. Liberec čaká na výhru päť kôl a je v tabuľke dvanásty.Slovácko zostalo o skóre za súperom na trinástej priečke.

“Som presvedčený o tom, že sme si zaslúžili tri body, bohužiaľ nám to nebolo súdené az rôznych dôvodov si vezieme len jeden,” povedal na tlačovej konferencii tréner Slovácka Stanislav Levý.

“Myslím, že ako hráč aj tréner už som toho zažil relatívne veľa a myslel som si, že ma vo futbale len tak niečo neprekvapí. Ale človek sa v 58 rokoch učí, znova som bol prekvapený priebehom dnešného stretnutia, “ dodal.

Liberecký tréner Jindřich Trpišovský urobil jedinú zmenu v základnej zostave oproti štvrtkovému víťaznému zápasu s Karabachom (3: 0), keď namiesto potrestaného Coufala nastúpil Nitrianský.Severočesi ale v prvej polovici zostali veľmi ďaleko za svojím výkonom z duelu Európskej ligy.

Slovan sa vôbec nemohol dostať do tempa a za celé úvodné dejstvo si nevytvoril šancu. To Slovácko bolo nebezpečnejšie, aj keď do možností ho svojimi chybami dostávali hlavne domáci. Po štvrťhodine chyboval stopér Pokorný a potom v poslednej chvíli z bránkovej čiary odvrátil balon po Lobu hosťujúceho Reinberka cez gólmana Dúbravka.

Pokorný sa ale nepoučil. Po polhodine urobil ďalšiu chybu, spracoval nakopať priamo pre koneh a ten už tentoraz libereckého gólmana lobom prekonal. Útočník z Toga skóroval v druhom vonkajšom zápase za sebou.

“Po mojej hlúpe chybe sme dostali zbytočný gól.Snažil som sa hrať loptu až moc futbalovo, miesto aby som balón jednoducho upratal na tribúnu a bol pokoj. Spackal som to, “ pripustil Pokorný. ” Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny, “ doplnil Trpišovský.

Hneď necelú minútu po pauze mal Slovan blízko k vyrovnaniu. po chybe v hosťujúcej obrane ním štrngol Vůch Komličenkovi, ale ten z vyloženej pozície trestuhodne prekopol brvno.

Liberec vstúpil do druhého polčasu aktívne, ale v 55. minúte ďalší hrubky ponúkol súperovi druhý gól. kone poslal do úniku Hlúpika a ten s prehľadom obstrelil Dúbravka. Pripísal si prvý gól v ligovej sezóne. Po ďalšej chybe obrany mal v 63. minúte na nohe ďalšie bránku Hlúpik, pálil však nad.

v 65. minúte svitla domácim nádej.Po radový zákroku na Komličenka nariadil arbiter Nenadál penaltu a sám faulovaný ju tvrdou ranou premenil. V 69. minúte sa vo vápne prebíjal do zakončenia Bartl, po kontakte s Šimkom spadol a rozhodca odpískal proti Slovácku ďalší pokutový kop, navyše za protesty dostal červenú kartu Kerbr. Podľa zápisu o stretnutí hosťujúci stredopoliar počastovať rozhodcu dvoma vulgárnymi výrazmi.

Komličenko ani druhýkrát nezaváhal, strelou na opačnú stranu ako v prvom prípade zrovnal a nadviazal na dva góly proti Karabachu. “V druhej polovici sme po krásnom kontra dali na 2: 0 a priebeh stretnutia nám hral do kariet. Bohužiaľ sme potom nedokázali pridať tretí gól, aj keď šanca tam bola.Prvý penaltou sa bohužiaľ dostal Liberec do hry a potom z druhej penalty zrovnal, “ uviedol Ľavý.

Hneď o minútu neskôr zbytočne fauloval liberecký Vůch a po druhej žltej karte aj domáci dohrávali v desiatich. V prvej minúte nastavenia išli dokonca hostia po Daníčková druhej žltej karte do deviatich, ale bod už udržali.

“Chleba sa lámal v gólovej situácii, keď Slovácko mohlo dať na 0: 3. V divokom závere sa nám podarilo uhrať bod, ktorý sme si možno ani nezaslúžili. Dneska tam nebol z našej strany hlavne pohyb, v tom vidím hlavný rozdiel oproti štvrtkovému zápasu, “ povedal Trpišovský.