Zážitok na celý život, ale krutý výsledok, povedal Hloušek po Realu

Pre českého obrancu Legie Varšava Adama Hlouška bol utorňajší zápas s Realom Madrid v základnej skupine Ligy majstrov životným zážitkom a splneným snom. Porážku 1: 5 však dvadsaťsedemročný univerzál považuje za krutý výsledok, pretože podľa neho hostia za favorizovaným obhajcom trofeje na Santiago Bernabéu toľko nezaostávali.

“Bol to zážitok na celý život, splnený sen a pokojne by som hral ešte ďalej. Od veľa ľudí som ale počul a čítal, že sme hrali dobre. Španielska aj poľská médiá písali, že ten výsledok tomu moc nezodpovedá. aj ja to tak cítim, “ povedal Hloušek v rozhovore s ČTK.

Obrovskú silu a kvalitu Realu však nespochybňoval. “Dali nám päť gólov po našich chybách. Sú svetová extratrieda a momentálne najlepší tím sveta.Na druhú stranu ten výsledok je krutý, my sme mali prvú vyloženú šancu zápasu, trafili sme tyčku a do polčasu mali ďalšie šance, “ pripomenul krajné bek.

” Aj za stavu 2 : 1 som mal pocit, že s nimi môžeme uhrať dobrý výsledok. Všetci si na ihrisku verili a hrali sme s nimi otvorenou partiu. To pokračovalo aj druhú polovici. Jediný rozdiel bol v tom, že oni na rozdiel od nás svoje šance využili. Ale my odchádzali so vztýčenou hlavou, “ doplnil Hloušek.

V 16. minúte ho ľahko obišiel útočník Gareth Bale a presnou strelou otvoril skóre, čo si český zadák dlho vyčítal. ” Ešte po tom zápase som si to často prehrával v hlave a hovoril si, že som to mal urobiť inak. Mal som byť aktívnejší a pristúpiť k nemu s väčšou odvahou.Urobil som to asi najhoršie, ako to šlo. On to využil a potvrdil svoju extratriedu. Bolo to pre neho veľmi jednoduché a ja mu to uľahčil, “ priznal Hloušek.

Mal aspoň radosť, že waleského futbalistu na svojej strane do mnohých ďalších príležitostí nepustil. ” Ja bol zvedavý na rýchlosť Balea. Aj v tom človek obstál, že mu neutiekol a nepredbehol ho. Tá konfrontácie bola zaujímavá a poučná, ale videli sme, že oni sú tiež len ľudia a my sa im môžeme vyrovnať, “ uviedol bývalý hráč Slavie, Jablonca, Kaiserslauterne, Norimbergu či Stuttgarte.

Najväčšie hviezda madridského tímu Cristiano Ronaldo sa gólovo nepresadila a pripísala si “len” dve asistencie. “Nechali sme ho prihrať do dvoch šancí, ktoré skončili gólom, takže sme ho vlastne neustrážili.Po jednej šancu, ktorú mu chytil náš brankár, si ľahol na ihrisko a bol už trošku frustrovaný. V druhej polovici sa Ronaldo presunul na moju stranu a celý čas nadával svojim spoluhráčom a trošku sa pri tom zlostil. To ma veľmi pobavilo, “ spomínal s úsmevom Hloušek.

Ľutuje toho, že Legia bude za dva týždne vo Varšave hrať s Realom bez divákov.


Disciplinárna komisia UEFA totiž potrestala poľského šampióna uzavretím štadióna za násilnosti a rasizmus fanúšikov v minulom domácom zápase s Dortmundom.

“Mrzí to strašne veľa. Pre všetkých Poliakov by to bol asi ten najväčší zážitok. Všetci na to čakali vyše 20 rokov a teraz sa tam nedostanú. Je to škoda aj pre klub, pretože na tom finančne strašne tratí.Bohužiaľ sa to tak stalo a pár ľudí asi veľmi neuvažovalo a nepremýšľa, “ vyhlásil Hloušek.

Legia v elitnej súťaži prehrala s Realom, Dortmundom aj Sportingom Lisabon a po polovici skupiny F je posledná bez bodu as hrozivým skóre 1:13. “Nevyzerá to dobre, ale to je jednoducho realita. Urobili sme chyby a pykáme za ne. Na druhú stranu máme tri tak kvalitné súpera, že si vyberáme nováčikovskú daň. Prakticky bez nulových skúseností sme vkročili do Ligy majstrov a to je vidieť na tabuľke i skóre, “ konštatoval sedemnásobný reprezentant.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: shop s nábytkom pre deti